Rudawy Janowickie
Rudawy Janowickie Mountains
tourism, mystery, dreams...

II Festiwal Smaków Liczyrzepy

Konkurs „Skarby Ducha Gór" 2013, konkursy na Najlepszą Kuchnię Liczyrzepy i na Danie Liczyrzepy 2013 oraz Pojedynek Mistrzów  to główne atrakcje II Festiwalu Smaków Kulinarnych.    Na dwudniową imprezę 16 i 17 sierpnia, której celem jest kultywowanie i propagowanie lokalnej i regionalnej, tradycyjnej kuchni Dolnego Śląska, warto wybrać się do Karpacza. Festiwal zorganizują restauracja „Dwór Liczyrzepy" i Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Ducha Gór.

Konkursowe potrawy oceni jury ze znanym  w świecie kulinarnym Janem Kuroniem.Podczas festiwalu będzie można uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych obok stoisk. Dla wielu osób malowanie na szkle, haftowanie, zdobienie pierników, wytwarzanie zabawek z filcowanej wełny, ceramiki, wyrób mydła z ziołami i naturalnymi aromatami  to świetna zabawa i fajny sposób spędzenia wolnego czasu wakacyjnego. Nie zabraknie atrakcji na festiwalowej scenie przy restauracji „Dwór Liczyrzepy" obok stoku Relaks. Wystąpią wykonawcy lokalni i zespoły folklorystyczne.

Ciekawie zapowiada się Pojedynek Mistrzów, czyli konkurs szefów kuchni restauracji należących do Dziedzictwa Kulinarnego Dolnego Śląska.

SiteLock