Aktualności
Rudawy Janowickie
turystyka, tajemnica, marzenia...

III Festival dell’Arte w Dolinie Pałaców i Ogrodów 15-24 sierpnia 2014

III Festival dell'Arte w Dolinie Pałaców i Ogrodów to spotkanie ze sztuką na najwyższym światowym poziomie, połączone z magiczną atmosferą zabytkowych założeń rezydencjonalnych Kotliny Jeleniogórskiej. Obowiązkowy punkt w kalendarzu miłośników sztuki z Dolnego Śląska i nie tylko.

Termin: 15-24 sierpnia 2014 (program w załączniku)

Miejsce: Pałac Wojanów, Pałac Pakoszów, Park krajobrazowy w Bukowcu, Teatr im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze, Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze, Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłakowicach.

 

Kolejna edycja Festivalu dell'Arte w Dolinie Pałaców i Ogrodów zbliża się wielkimi krokami. Wszystkich miłośników sztuk wszelakich zapraszamy do Kotliny Jeleniogórskiej, tradycyjnie już w drugiej połowie sierpnia. Tegoroczna, trzecia już edycja imprezy odbędzie się w dniach 15-24 sierpnia. Sercem Festiwalu, podobnie jak w latach ubiegłych, będzie założenie pałacowo-parkowe w Wojanowie. Poszczególne wydarzenia zagoszczą również w kościołach w Jeleniej Górze i Mysłakowicach, w jeleniogórskim teatrze, a także w Pałacu Pakoszów i parku krajobrazowym w Bukowcu.

Program festiwalu obfituje w nazwiska znakomitych artystów polskich i zagranicznych reprezentujących różnorodne gatunki muzyczne oraz pozostałe dziedziny sztuki.

Dla wielbicieli muzyki poważnej nie rada gratką będzie z pewnością występ znakomitego japońskiego artysty, grającego tradycyjną muzykę swojego kraju – Dozana Fujiwary. Miłośnicy jazzu będą mieli okazję posłuchać jednego z najwybitniejszych współczesnych polskich jazzmanów – tegorocznego laureata nagrody Grammy – Włodka Pawlika z zespołem. Dla osób, które chciałyby usłyszeć bardziej znane utwory polecamy koncert Krystyny Prońko w urokliwym otoczeniu parku w Bukowcu.

Wielbicieli teatru i osoby Jerzego Stuhra zapraszamy na monodram aktora pt. „Kontrabasista" w jeleniogórskim teatrze im. C.K. Norwida. A to nie jedyny spektakl teatralny, która znalazła się w programie festiwalu.

Festival dell'Arte to także propozycje z zakresu sztuk wizualnych. W tym roku goście odwiedzający Pałac Wojanów, Artystyczną Stodołę w Bukowcu oraz Pałac Pakoszów będą mieli okazję podziwiać

wystawy rzeźby, malarstwa, grafiki, ceramiki, plakatu i fotografii.

Na najmłodszych uczestników festiwalu czeka fantastyczna zabawa z Klaunem Rufi Rafi.

III Festival dell'Arte w Dolinie Pałaców i Ogrodów to spotkanie ze sztuką na najwyższym światowym poziomie, połączone z magiczną atmosferą zabytkowych założeń rezydencjonalnych Kotliny Jeleniogórskiej. Obowiązkowy punkt w kalendarzu miłośników sztuki z Dolnego Śląska i nie tylko.

Termin: 15-24 sierpnia 2014 (program w załączniku)

Miejsce: Pałac Wojanów, Pałac Pakoszów, Park krajobrazowy w Bukowcu, Teatr im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze, Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze, Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłakowicach

Organizator: Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej

Gorąco zachęcamy wszystkich miłośników sztuki do współuczestnictwa w organizacji naszego Festiwalu w postaci wsparcia poprzez portal

www.wspieramkulture.pl

Nasz projekt można znaleźć bezpośrednio pod linkiem:

http://wspieramkulture.pl/projekt/545-Festival-dell-Arte-w-Dolinie-Palacow-i-Ogrodow

W ramach podziękowania oferujemy atrakcyjne prezenty!

--
Katarzyna Smorek
Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej
ul. Świdnicka 31
50-066 Wrocław
tel.+48 71 782 22 32, fax +48 71 782 22 52
tel. kom. +48 501 83 57 81
www.dolinapalacow.pl / www.bukowiec.dolinapalacow.pl / www.festivaldellarte.eu

SiteLock