Ciekawe Skały
Rudawy Janowickie
turystyka, tajemnica, marzenia...

VII Wielkanocny Festiwal CONCERTI PASQUALI - Dolina Pałców i Ogrodów

Wielkanocny Festiwal Concerti Pasquali Bach, Schubert, Berg, Szymanowski, Brahms, Haydn i Fila to repertuar 7 festiwalu Concerti Pasquali. Polecamy!

„Siedem wczesnych pieśni” A. Berga to jeden z utworów, który zabrzmi na festiwalu Concerti Pasquali 2015. Cykl ten otwiera pieśń pt. „Noc” do tekstu Carla Hauptmanna. Pisarz, wraz ze swoim bratem Gerhardem miał dom w Szklarskiej Porębie, gdzie mieszkał od 1890 roku, aż do swojej śmierci w 1921 r. Zasłynął przede wszystkim za sprawą „Księgi Ducha Gór”, będącej zbiorem dziewięciu przygód legendarnego Władcy Karkonoszy. Jego brat Gerhart Hauptmann – zwany jest ojcem niemieckiego dramatu naturalistycznego. W 1912 r. otrzymał literacką Nagrodą Nobla za całokształt twórczości. Obecnie w domu w Szklarskiej Porębie, w którym mieszkali bracia, znajduje się Muzeum Hauptmannów.

Prócz pieśni Berga, zabrzmią też pieśni Schuberta i Szymanowskiego w wykonaniu Marzeny Lubaszki i Daniela Heide. Marzena Lubaszka, pochodzi z Jeleniej Góry i jest obecnie jedną z najodważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych śpiewaczek młodego pokolenia. Nagrała kilkadziesiąt solowych płyt. Debiutowała jako modelka na Fashion Week w Paryżu. Daniel Heide to niemiecki pianista, który współpracuje z czołowymi śpiewakami współczesnej sceny muzycznej – Ch. Pregardien, S. Kermes, T. Quasthoff. Jego płyta dostała wyróżnienie czasopisma Der Spiegel. W marcu 2015 debiutował w Wigmore Hall w Londynie.

 

W wielkanocny poniedziałek usłyszą Państwo Wariacje Goldbergowskie J.S. Bacha, które poprzez kultowe wykonanie Glenna Goulda weszły do kanonu popkultury. W Pałacu Wojanów na klawesynie zagra je Marek Pilch.

W Wielki Piątek w Pałacu Staniszów zabrzmi repertuar pasyjny w wykonaniu Anny Patrys. Jeleniogórska śpiewaczka, w tym roku rozpoczyna międzynarodową karierę dzięki zwycięstwu pierwszej nagrody w konkursie sopranów dramatycznych im. Elizabeth Connell. Akompaniować jej będzie Róża Wysocka.

Festiwal zamknie sceniczne wykonanie oratorium-opery młodego, czeskiego kompozytora Jana Fili, pt. "Stało się Słowo". Przedstawienie z polskim tłumaczeniem odbędzie się w sobotę 11.04 w Kościele Garnizonowym w Jeleniej Górze.

VII Wielkanocny Festiwal CONCERTI PASQUALI

3 - 11 kwietnia 2015


3 kwietnia, godz. 18.00, Pałac Staniszów

Koncert "Brahms, Vivaldi, Haydn" w wykonaniu Anny Patrys - sopran i Róży Wysockiej - fortepian

Bilety w cenie 30 zł

Więcej informacji: www.forumstaniszow.pl

Hotel Pałac Staniszów
Staniszów 100
58-500 Jelenia Góra
tel. 75 755 84 45

5 kwietnia, godz. 18.00, Pałac Pakoszów

Koncert "Szymanowski, Szubert, Berg" w wykonaniu M. Lubaszki - sopran i D. Heide - fortepian

Bilety w cenie 20 zł

Pałac Pakoszów
ul. Zamkowa 3
58-573 Piechowice
tel. 75 649 70 75

6 kwietnia, godz. 17.00, Pałac Wojanów

Koncert "Johann Sebastian Bach - wariacje Goldbergowskie" w wykonaniu M. Pilcha - klawesyn

Wstęp wolny

Pałac Wojanów
Wojanów 9
58-508 Jelenia Góra
tel. 75 754 53 00

11 kwietnia, godz. 19.00, Kościół Garnizonowy w Jeleniej Górze

Fila "Stało się słowo" Oratorium - Knowtilus i Studio Operowe Akademii Muzycznej w Pradze

Wstęp wolny

Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego (Garnizonowy)
ul. 1 maja 45
58-500 Jelenia Góra
tel. 730 81 47 57

 

SiteLock