Start
Rudawy Janowickie
turystyka, tajemnica, marzenia...

Rudawy Janowickie

 

...Góry Spełniaków Marzeń

 

tu spełniają się marzenia...

 


Mapy NFC w Rudawach

Interaktywne mapy turystyczne NFC dostępne w Rudawach Janowickich oraz w Karpaczu. Zorientujesz się gdzie jesteś i otrzymasz dodatkowe informacje o atrakcjach turystycznych na swój telefon!
Więcej...
Skarbiec Ducha Gór - produkty lokalne

Skarbiec Ducha Gór

U nas możesz kupić wyroby z drewna, szkła, lnu lub filcu, ceramikę artystyczną, malarstwo, mapy i wydawnictwa, słodkości, miody i pierniki oraz zapoznać się z atrakcjami turystycznymi regionu i ofertą edukacyjną w otwartych pracowniach.

ul.Konstytucji 3 Maja 25, 58-540 Karpacz
Więcej...


Legendy w Rudawach

W okresie wojen husyckich, na jednej z Gór Sokolich stał potężny zamek, na którym panował rycerz Optiz von Czirn. Pewnego razu jego małżonka i obie córki Uda i Gisela, udały się do zamku Bolczów na chrzciny. 

Więcej...


Wycieczki w Rudawach

Interaktywny planer wycieczek po Rudawach Janowickich. Zaplanuj spacer lub wycieczkę i dopasuj do swoich preferencji.

Więcej...

Kiermasz Adwentowy 30.11. / 1.12.2013 oraz 7. / 8.12.2013

Kiermasz Adwentowy30.11. / 1.12.2013  oraz  7. /  8.12.2013

W dwa weekendy Pałac i Folwark Łomnica zapraszają do bajecznego świata Bożego Narodzenia. Magia zapachów, kolorów, dźwięków tworzą niezwykłe tło dla bogatej prezentacji rękodzieła, przemysłu, pyszności i tysiąca innych drobiazgów, które wprowadzą każdego w bajeczną krainę dziecięcych marzeń.Różne warsztaty na Folwarku, w Pałacu oraz w średniowiecznych sklepieniach piwnic, oferują dla każdego coś niezapomnianego i niezwykłego. Dźwięk kolęd, tradycyjna muzyka zespołów ludowych, tradycyjne wyroby, zapach grzańca -  to wszystko zaprasza na ucztę dla ducha i ciała. Świeże wypieki z pieca, aromatyczne potrawy gotowane na otwartym ogniu, radosna, uśmiechnięta atmosfera pełna wyczekiwania, to wszystko sprawia, że oczy dziecięce się świecą a rumieńce  pojawiają się na wszystkich twarzach. Niezwykły wybór unikatowych i nietypowych drobiazgów oferuje bogactwo prezentów pod choinkę, każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie i swoich najbliższych.

 

SiteLock