Start
Rudawy Janowickie
turystyka, tajemnica, marzenia...

Rudawy Janowickie

 

...Góry Spełniaków Marzeń

 

tu spełniają się marzenia...

 


Mapy NFC w Rudawach

Interaktywne mapy turystyczne NFC dostępne w Rudawach Janowickich oraz w Karpaczu. Zorientujesz się gdzie jesteś i otrzymasz dodatkowe informacje o atrakcjach turystycznych na swój telefon!
Więcej...
Skarbiec Ducha Gór - produkty lokalne

Skarbiec Ducha Gór

U nas możesz kupić wyroby z drewna, szkła, lnu lub filcu, ceramikę artystyczną, malarstwo, mapy i wydawnictwa, słodkości, miody i pierniki oraz zapoznać się z atrakcjami turystycznymi regionu i ofertą edukacyjną w otwartych pracowniach.

ul.Konstytucji 3 Maja 25, 58-540 Karpacz
Więcej...


Legendy w Rudawach

W okresie wojen husyckich, na jednej z Gór Sokolich stał potężny zamek, na którym panował rycerz Optiz von Czirn. Pewnego razu jego małżonka i obie córki Uda i Gisela, udały się do zamku Bolczów na chrzciny. 

Więcej...


Wycieczki w Rudawach

Interaktywny planer wycieczek po Rudawach Janowickich. Zaplanuj spacer lub wycieczkę i dopasuj do swoich preferencji.

Więcej...

Warto przyjechać w Rudawy Janowickie (nie tylko) na majówkę!

Rudawy Janowickie stają się coraz większą atrakcją turystyczną. Już nie tylko bujna przyroda i piękne widoki na pasmo Karkonoszy, Gór Kaczawskich i Izerów. Nie tylko piękne pałace z Doliny Pałaców i Ogrodów...

Na przyjezdnych czeka wiele interesujących - równie nietuzinkowych atrakcji. Browar w Miedziance, szlak historyczny Miedzianka - Mniszków, Wieża widokowa w Radomierzu to tylko niektóre z nich. Jest też gdzie się zatrzymać na dłuższy pobyt - oferta noclegowa prezentuje się coraz lepiej. Udostępniane są obiekty o zróżnicowanym charakterze - dla turystów o różnych gustach i wymaganiach.

Najciekawszym wydarzeniem w Rudawach Janowickich i niewątpliwie - jednym z najciekawszych w całej Kotlinie Jeleniogórskiej będzie otwarcie Browaru Miedzianka. Wydarzenie zaplanowane jest na 1 maja, godz. 12:00 (do 20:00).

Od 1 maja czynna jest również Wieża Widokowa w Radomierzu (wstęp wolny), z której można podziwiać nie tylko Rudawy Janowickie ale całą Kotlinę Jeleniogórską

Przy okazji wizyty w browarze - warto przespacerować się nowoutworzoną ścieżką historyczną Miedzianka - Mniszków - 900 lat historii

Dla osób planujących przyjazd na więcej niż jeden dzień (ZDECYDOWANIE WARTO!), bezpośredniej okolicy Browaru Miedzianka dostępne są ciekawe obiekty noclegowe. Poniżej kilka z nich:

Chata Piaskowy Koń – górski domek do wynajęcia w Mniszkowie dla 6-8 osób: www.piaskowykon.pl

Apartament Miedzianka - niezależny apartament dla 5 osób,

Maja 37 w Janowicach Wielkich - obiekt niedawno oddany do użytku w zacisznym miejscu, z pobliżu janowickiego parku Zielona Dolina,

no i oczywiście Borwar Miedzianka, który również oferuje pokoje dla Gości

Zapraszamy w Rudawy Janowickie!

SiteLock